Polityka PrywatnościEN

Usuwanie nowotworów skóry

Usuwanie nowotworów skóry
Chirurgia plastyczna

Zmiany skórne w postaci ciemniejszych plam, czy pieprzyków towarzyszą nam nieraz od urodzenia. Często jednak pojawiają się z biegiem lat w wyniku niekorzystnych czynników zewnętrznych - np. nadmiernej ekspozycji na słońce.

Nowotwory skóry - bo o nich mowa - niekiedy wyglądają całkiem niepozornie - są niewielkie i nie powodują żadnego dyskomfortu.  Niestety zdarza się, że jeśli je zbagatelizujemy, zaczynają się rozrastać niszcząc nie tylko skórę, ale także „wchodząc” wgłąb mięśni i kości. Bardzo istotna jest zatem samokontrola, obserwacja skóry, szczególnie po wakacjach i zgłaszanie lekarzowi wszystkich nowych lub niepokojących zmian.

Naszą uwagę powinny zwrócić:

- guzki w kolorze skóry otoczone wałem o jaśniejszym zabarwieniu,

- niegojące się ranki o twardych brzegach,

- małe, jasne guzki na powiekach,

- stwardnienia skóry.

Nowotwory skóry - usuwanie

Kiedy po obserwacji i badaniu lekarz uzna, że znamię trzeba usunąć, nie należy się obawiać, ponieważ dobrze i odpowiednio wcześnie przeprowadzony zabieg, sprawia, że usunięty nowotwór przestaje być problemem.

Przebieg operacji zależny jest od stopnia zaawansowania patologicznej zmiany. Jeśli nowotwór jest niewielki, wystarczy go wyciąć i założyć szwy, natomiast przy większych zmianach niekiedy wymagany jest przeszczep skóry. Zabieg najczęściej przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Pacjent zwykle przebywa w klinice przez 1 dobę, natomiast opatrunek ściągany jest po 10 dniach od operacji. W tym czasie nie należy wykonywać gwałtownych ruchów, ani uprawiać sportu. W terminie ustalonym z lekarzem, należy zgłaszać się na wizyty kontrolne, pamiętając o unikaniu nadmiernego nasłonecznienia i stosowaniu wysokich filtrów.

Wymagane badania:

- morfologia i grupa krwi

- badanie krzepliwości krwi

- EKG

600 - 1200 zł
Cennik
Usuwanie nowotworów skóry
Wskazania:
podejrzane guzki w kolorze skóry i z jasną otoczką
niegojące się ranki
jasne guzki na powiekach
Rezultaty: