Polityka PrywatnościEN

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów
Stomatologia

Piękny, biały uśmiech to wizytówka każdego człowieka i marzenie wielu z nas.

Niestety bardzo często  złe nawyki - zbyt duża ilość wypijanych herbat i kaw czy palenie papierosów - sprawiają, że nasze zęby nie wyglądają tak jak powinny.

Wśród najczęstszych czynników wpływających na zmianę koloru zębów, wyróżnić można również:

- wiek - z biegiem lat zęby stają się coraz ciemniejsze, ponieważ szkliwo ulega ścieraniu, a barwniki odkładają się w zębinie,

- nawyki żywieniowe - picie czerwonego wina, wspomnianych kaw i herbat, coli, kwaśnych owoców i kolorowych napojów powoduje erozję szkliwa,

- przyjmowanie niektórych leków - niektóre leki i środki chemiczne - np. tetracyklina, powoduje powstawanie ciemnoszarych lub brązowych plam, bardzo trudnych do usunięcia. Nadmiar fluoru z kolei powoduje fluorozę objawiającą się biało - brązowymi kropeczkami.

Na szczęście stomatologia estetyczna oferuje nam dzisiaj wiele bezpiecznych metod na przywrócenie śnieżnobiałego uśmiechu, a szeroki wybór produktów dostosowany jest do każdej kieszeni i ram czasowych, tak aby pacjenci byli zawsze zadowoleni.

Wybielanie zębów - na czym polega zabieg?

Wybielanie zębów polega na usunięciu barwników i zanieczyszczeń z tzw. przestrzeni międzypryzmatycznej.

Jedną z nowocześniejszych i najczęściej stosowanych metod jest wykorzystanie w tym celu specjalnej lampy.

Aby efekt był jak najbardziej zadowalający, stomatolog ustala dokładny kolor zębów i przedstawia pacjentowi możliwy do uzyskania rezultat.

Zabieg poprzedza badanie zębów, żeby wyeliminować ewentualne przeciwwskazania.

Przed wybielaniem zęby muszą być zdrowe i oczyszczone z osadu oraz kamienia.

Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie dziąseł tzw. płynnym koferdamem - zapobiega to ich podrażnieniu.  

Na tak przygotowane zęby lekarz nakłada specjalny żel, który aktywowany jest promieniami  lampy emitującej zimne niebieskie światło.

Żel pozostaje na zębach średnio przez kwadrans, a  całą procedurę powtarza się jeszcze dwa razy. Cały zabieg wybielania nie przekracza 45 min.

Osoby, które mają szczególnie trudne przebarwienia, muszą niekiedy poddać się kilku sesjom wybielania.

Może również zaistnieć konieczność kontynuowania wybielania w domu przy pomocy specjalnych nakładek.

Wybielanie zębów - efekt zabiegu

Efekty wybielania są indywidualne - zależne od rodzaju przebarwień i kondycji zębów. Lekarz stomatolog zawsze określa to przed wykonaniem zabiegu, dlatego pacjent wie na jaki rezultat  może liczyć.

Przed rozpoczęciem całej procedury lekarz ustala początkowy kolor zębów na podstawie standardowego kolornika zawierającego 16 odcieni, uszeregowanych od najjaśniejszego do najciemniejszego koloru.

Podczas wybielania najczęściej uzyskuje się zmianę koloru o 5-9 odcieni, ale czasami zdarza się nawet różnica o 10-14 odcieni.

Profesjonalne wybielanie zębów jest zabiegiem bezpiecznym, nie naruszającym stanu zębów, co potwierdzają liczne badania naukowe.

Wybielanie zębów
Wskazania:
usunięcie przebarwień nabytych ( wiek, dieta, tytoń)
rozjaśnianie ze względów estetycznych
usuwanie przebarwień spowodowanych czynnikami wrodzonymi, farmakologicznymi itp.
Rezultaty: