Chirurgia dziecięca
U niemowląt i małych chłopców napletek i żołądź mogą być ze sobą sklejone i jest to proces całkowicie naturalny. Gdy dziecko rośnie następuje ich rozdzielenie. Jeśli po trzecim roku życia nie nastąpi odklejenie napletka konieczna jest wizyta u chirurga dziecięcego. W wyniku zaniedbania przez rodziców tego problemu w dzieciństwie problem może nasilić się u nastolatka. Również w efekcie nawracających infekcji przyklejenie napletka może wystąpić również u mężczyzny w każdym wieku. Wskazaniem do zabiegu odklejenia napletka jest incydent stanu zapalnego pod napletkiem lub utrzymywanie się stanu jego przyklejenia do okresu nastoletniego lub pojawienia się tego stanu u mężczyzny w każdym wieku.
Problem ten jest często mylony ze stulejką w przypadku której bliznowate zwężenie ujścia napletka uniemożliwia jego odprowadzenie, a tym samym prowadzenie rutynowej toalety. Brak higieny powoduje nawracające stany zapalne spowodowane infekcją zalegającej mastki i resztek moczu. Bliznowato zwężony napletek utrudnia, a czasami wręcz uniemożliwia oddawanie moczu.
Jak wygląda zabieg?
Sam zabieg odklejania napletka przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkadziesiąt sekund. Chirurg oddziela napletek i żołądź przy pomocy odpowiednich narzędzi. Zabieg jest bezkrwawy i nie jest potrzebne zakładanie szwów.
W naszej Klinice zabieg ten wykonuje chirurg dziecięcy z długoletnim doświadczeniem dr Jacek Rogoń.
Odklejenie napletka
- sklejony napletek po ukończeniu trzeciego roku życia
- liczne stany zapalne pod napletkiem
- ulga w bólu i dyskomforcie
- poprawa funkcji prącia
- zwiększenie komfortu i higieny
- poprawa estetyki