BullHorn Lip Lift – Lifting wargi górnej

Chirurgia plastyczna

Usta są charakterystyczną cechą twarzy, a ich kształt i rozmiar mają wpływ na ogólny wygląd danej osoby. Wąskie usta stanowią kompleks dla wielu kobiet, które chciałyby posiadać usta pełniejsze, aby uzyskać bardziej pulchny i ​​atrakcyjny wygląd. Problemem może być też nadmiernie wydłużona rynienka podnosowa, co jest jednym z efektów naturalnego starzenia się twarzy. Na szczęście wygląd tej części ciała można łatwo skorygować, lifting wargi górnej, czyli „Lip lift” to zabieg z zakresu chirurgii estetycznej mający na celu poprawę wyglądu ust poprzez zwiększenie ich widoczności i poprawę ogólnego kształtu. Ta procedura ma na celu stworzenie bardziej młodzieńczego i atrakcyjnego konturu poprzez uniesienie górnej wargi i odsłonięcie większej części czerwieni wargowej, przy jednoczesnym zminimalizowaniu odległości między wargą a podstawą nosa.

 

 

 

Lifting wargi górnej – jak wygląda zabieg?

Lip lift wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia pacjentowi pełen komfort podczas zabiegu. Wykonując małe nacięcie tuż pod podstawą nosa chirurg plastyk usuwa wyznaczoną ilość skóry w precyzyjny sposób, aby podnieść górną wargę i odsłonić więcej jej czerwieni. Blizna po zabiegu chowa się w naturalnym załamku pod nosem co sprawia, że jest praktycznie niedostrzegalna.

 

Lifting wargi górnej – jak postępować po zabiegu?

Czas rekonwalescencji różni się w zależności od osoby, ale przeważnie nie jest dłuższy niż tydzień. Zazwyczaj zalecane jest codzienne przemywanie i antyseptyka rany. Szwy są zwykle usuwane w ciągu tygodnia do dziesięciu dni po operacji. Przez pierwsze 7 dni od zabiegu nie należy się fizycznie przemęczać i ćwiczyć. Należy również unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, sauny i solarium.

BullHorn Lip Lift – Lifting wargi górnej

Wskazania:
  • zaburzona proporcja względem wargi górnej i dolnej
  • zbyt długi odcinek pomiędzy nosem a czerwienią wargową
  • wąska czerwień górnej wargi
Rezultaty:
  • przywrócenie prawidłowej proporcji wargi górnej względem dolnej
  • skrócenie odcinka pomiędzy nosem a czerwienią wargową
  • poszerzenie czerwieni wargowej