Wypełnianie ust

Medycyna estetyczna

Pełne, zmysłowe usta to marzenie niejednej kobiety. Ich kształt wpływa bowiem na charakter całej twarzy. Zbyt wąskie wargi sprawiają wrażenie „zaciętości”, a opadające kąciki dają wyraz smutku.

Oprócz wrodzonych mankamentów, wraz z wiekiem usta tracą swoją jędrność i elastyczność, co również ma wpływ na  zmianę ich objętości. Jeśli dodamy do tego palenie papierosów, nadmierną ekspozycję na słońce lub wady zgryzu, często mamy efekt w postaci zwężenia i pomarszczenia delikatnej skóry ust i ich okolic.

Osoby, które nie są zadowolone z kształtu swoich ust, mogą na szczęście w łatwy i bezpieczny sposób zmienić ich wygląd. Dynamiczny rozwój medycyny estetycznej sprawia, że szybko i bezboleśnie można uzyskać zadowalający efekt.

Powiększanie ust – na czym polega zabieg?

Powiększanie i modelowanie ust wykonywane jest najczęściej przy użyciu kwasu hialuronowego. Jest to naturalny wypełniacz, który aplikuje się w okolice ust przy pomocy cieniutkiej igły – kaniuli. Zabieg jest bezbolesny, a  cała procedura trwa zwykle 30 minut.  Efekty są widoczne natychmiastowo i utrzymują się około roku. Po tym czasie powtórnie można aplikować kwas.

Metoda zbiegu dobierana jest zawsze indywidualnie. Niektórym osobom proponowane jest również wypełnianie ust własnym tłuszczem. Wszystko ustalane jest w czasie wcześniejszych konsultacji ze specjalistą.

Komu polecany jest zabieg powiększania ust?

Powiększanie ust to zabieg dedykowany osobom, które nie są zadowolone z ich kształtu, rozmiaru i struktury. Sprawdzi się on również w przypadku  pacjentów z widoczną  asymetrią lub zanikającym kolorytem ust.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – efekty zabiegu

Efektem zabiegu jest:

– korekta kształtu ust,

– poprawa jędrności i elastyczności ust,

– poprawa kolorytu ust,

– uniesienie kącików ust,

– zwiększenie nawilżenia ust.

Dzięki temu, że uzyskany efekt jest trwały, a  nie permanentny, pacjenci mają wolność wyboru – po upływie określonego czasu (ok. 12 miesięcy) mogą zdecydować się na utrzymanie lub zmianę osiągniętego rezultatu.

Wypełnianie ust

Wskazania:

małe i wąskie usta

opadające kąciki

asymetria warg

“zmarszczki palacza”

Rezultaty:
powiększenie ust
redukcja asymetrii
nawilżenie, poprawa kolorytu oraz konturu warg
wygładzenie zmarszczek