Depilacja laserowa LightSheer

Kosmetologia

Gdy nasze ciało nadmiernie jest zarośnięte lub włosy pojawiają się w miejscach, które sprawiają że czujesz się nieswojo, to jest czas aby rozważyć możliwość usunięcia niechcianych włosów. Starsze metody usuwania zbędnego owłosienia m.in. wyrywanie, golenie, woskowanie, elektroliza, IPL lub depilatory chemiczne dają tylko tymczasowy efekt, a często niektóre z nich są bardzo bolesne, nie higieniczne i powodują problemy z wrastającymi włosami.

Czy depilacja laserowa boli?

Laser diodowy  LightSheer DESIRE™ jest wyposażone w dwa rodzaje głowic zabiegowych, które sprawiają, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Duża głowica o wielkości 22x35mm dzięki unikalnemu, opatentowanemu systemowi podciśnienia HIT™ (High-Speed Integrated Technology) pozwala na bardzo szybką epilację dużych powierzchni zabiegowych, przy jednoczesnym wyeliminowanie dyskomfortu pacjenta. Zassanie odcinka skóry powoduje redukcję przepływu krwi w leczonym obszarze, co pozwala na radykalne skrócenie czasu oddziaływania cieplnego wiązki laserowej. Mniejsza głowica lasera o wielkości 9×9 mm wyposażona jest w system chłodzenia,  i szkło szafirowe, które zapewniają komfort zabiegu i chłodzą skórę.

Czy włosy znikną na zawsze?

Zabiegi depilacji laserowej wykonane laserem diodowym LightSheer® Desire™  pozwalają na istotne zmniejszenie ilości włosów, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu, jak również całkowite usunięcie. W przeciwieństwie do innych metod depilacji dostępnych na rynku LightSheer® Desire™ daje trwałe rezultaty. Laser nie powoduje negatywnych efektów jak rozdwajanie się włosa, jego wzmocnienie, czy też chwilowe uśpienie, które ma miejsce podczas zabiegów wykonywanych na azjatyckim sprzęcie o marnej jakości.

Dlaczego zabiegi trzeba powtarzać?

Konieczność powtarzania zabiegu wynika z cyklu wzrostowego włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Naświetlić i przez to zlikwidować można tylko te włosy, które są w fazie aktywnego wzrostu, tzn. są widoczne ponad powierzchnią skóry.

Jak długo trwa odstęp między jednym zabiegiem, a drugim?

Jest to uzależnione od predyspozycji danej osoby i wybranych partii zabiegowych. Raz naświetlony włos nie odrasta, jednak włosy pozostające w czasie zabiegu w fazie uśpienia, tkwią w głębi skóry i nie można ich naświetlić. Wyrosną one w okresie ok. 4-8 tygodni i wtedy zabieg należy powtórzyć.

Czy mogą wystąpić jakieś powikłania? Jakie?

Po zabiegu zwykle występuje niewielkie zaczerwienienie skóry, które może utrzymywać się do paru dni. Objawy niepożądane (strupki, pęcherzyki, przebarwienia) zdarzają się niezwykle rzadko i są zazwyczaj wynikiem nieprzestrzegania przeciwwskazań do zabiegu.

Kiedy można wykonywać zabiegi?

Zabiegi depilacji laserowej można wykonywać przez cały rok. Szczególną uwagę należy zachować w okresie letnim, gdy skóra jest szczególnie narażona na promieniowanie UV. Należy pamiętać, że przed zabiegiem, w trakcie serii, jak i po ostatnim zabiegu trzeba stosować kremy z wysokimi filtrami UV oraz bezwzględnie zrezygnować z opalania i solarium. Skóra opalona jest skórą podrażnioną i nie nadaje się do przeprowadzenia zabiegów depilacji laserowej. Przestrzeganie zasad szczególnej ochrony przed promieniami UV zagwarantuje pełne bezpieczeństwo i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia powikłań.

Jakie włosy najlepiej reagują na laseroterapię?

Włosy zawierające melaninę czyli barwnik (czarne, szare). Istotny jest również kolor skóry. Im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy (większy kontrast) tym lepsze efekty.

Jak przygotować się do zabiegu?

Należy zaprzestać mechanicznego wyrywania włosów (wosk, pęseta, depilator) ze skóry na ok. miesiąc. Dozwolone jest golenie włosów i stosowanie kremów lub pianek depilacyjnych.

Ile zabiegów jest potrzebnych?

Laserem diodowym LightSheer® Desire™ wykonuje się średnio od 4 do 6 zabiegów w odstępach czasowych od 4-8 tygodni w zależności od części ciała. Ilość zabiegów oraz ich efekt zależy od wielu czynników takich jak: gospodarka hormonalna, fototyp skóry, ilość, kolor oraz grubość włosów.

Jak wygląda zabieg?

W trakcie zabiegu na ogoloną i oczyszczoną skórę przykłada się głowicę lasera i oddaje tzw. „strzał”. W głowicy znajduje się tzw. plamka lasera (w przypadku lasera LightSheer® Desire™ są to okienka o wymiarach 9×9 mm lub 22×35 mm), przez które wydostaje się wiązka światła lasera. Głowicę przykłada się miejsce obok miejsca i poddaje się zabiegowi wybraną partię ciała.

Jak długo trwa zabieg?

Depilacja laserowa LightSheer® Desire™ może trwać od 5 minut do 45 minut na 1 partię, zależnie od rozmiaru powierzchni zabiegowej.

Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje w 2-3 godziny po zabiegu. Dodatkowo w miejscach ujść włosów do skóry pojawia się drobny obrzęk okołomieszkowy. Jest to pożądana reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zabiegi depilacji laserowej nie wyłączają z życia codziennego. Zaraz po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności.

Co dzieje się z włosami po zabiegu?

Uszkodzone w czasie zabiegu włosy nadal pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej powierzchni, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe (są szorstkie i sztywne), można je ogolić. Niemniej wypadają one ze skóry po ok. 10 dniach. Skóra robi się gładka i taka pozostaje do momentu aż kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu.

Kiedy efekty będą widoczne?

Redukcja owłosienia obecna jest z zabiegu na zabieg. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30-40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po czterech zabiegach ok. 80-92% (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji: woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania lepszych wyników.

Depilacja laserowa LightSheer

Wskazania:
  • chęć pozbycia się owłosienia na stałe
  • wrastające włosy
  • przebarwienia po wrastających włosach
  • zbyt szybki odrost włosach po innych metodach depilacji
Rezultaty:
  • ciąża
  • aktywna opryszczka
  • bielactwo, łuszczyca
  • indywidualna terapia hormonalna (hormony fotouczulające, leczenie niepłodności)
  • choroby nowotworowe
  • skłonność do bliznowców