Zaffiro

Kosmetologia

Zabieg thermoliftingu metodą Zaffiro polega na emitowaniu światła podczerwonego (IR) o długości fali 750-1800 nm o dużym natężeniu. Skutkiem zastosowania tak intensywnego bodźca na odpowiedniej głębokości jest rozgrzanie warstw skóry właściwej do 65 stopni C przy jednoczesnym stałym chłodzeniu naskórka.

Po tak silnym oddziaływaniu na tkanki, w skórze dochodzi do stopniowej odbudowy włókien kolagenowych. Doprowadzamy do ich skrócenia.

Pierwsze efekty zobaczymy bezpośrednio po zabiegu. Jednak na ostateczne rezultaty liftingu trzeba poczekać kilka miesięcy, a czasami nawet pół roku.

Proces tworzenia włókien kolagenowych trwa około 30 dni. Natomiast długość efektu kosmetycznego zależy od wielu czynników, takich jak wiek, typ skóry, tryb życia oraz sposoby pielęgnacji.

By osiągać zadowalające efekty należy poddać się serii 3-5 zabiegów (z zachowaniem miesięcznych odstępów) oraz przestrzegać zaleceń pozabiegowych.

Czas trwania zabiegu zależy od obszaru i trwa od 15 minut do godziny (thermolifting można wykonać na każdej partii ciała oprócz okolic błon śluzowych).

Zaffiro

Wskazania:

utrata jędrności skóry na twarzy, szyi i dekolcie w wyniku procesu starzenia lub utraty wagi

utrata jędrności skóry ciała w wyniku procesu starzenia lub utraty dużej masy ciała

wiotkość skóry na brzuchu po porodzie

bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki

utrata owalu twarzy

Rezultaty:

odbudowa oraz wzmożona produkcja nowych włókien kolagenowych

zwiększenie gęstości skóry nawet o 30%

zwiększenie napięcia i elastyczności skóry

wygładzenie zmarszczki

odmłodzenie skóry