Wydłużenie wędzidełka napletka

Urologia

Wędzidełko prącia jest trójkątnym, cienkim fałdem skóry, łączącym napletek z żołędzią prącia. Znajduje się na brzusznej powierzchni penisa. Fizjologicznie osiąga taką długość, która umożliwia swobodne zsunięcie napletka przy pełnym wzwodzie i nie powoduje zgięcia żołędzi prącia w kierunku brzusznym.

 Zbyt krótkie wędzidełko napletka spowodowane może być wadą wrodzoną lub skróceniem na skutek przebytych urazów lub infekcji prącia.

Zbyt krótkie wędzidełko napletka może, podobnie jak stulejka, powodować ból w czasie erekcji i uniemożliwiać lub uprzykrzać stosunek seksualny. Dodatkowo, krótkie wędzidełko może ulegać częstemu zerwaniu, co prowadzi do krwawienia, a w następstwie wielokrotnego zerwania, do bliznowacenia tkanki.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zabieg plastyki krótkiego wędzidełka napletka (frenuloplastyka) jest krótką, bezpieczną procedurą, która poprawia funkcjonalności i estetyki prącia. Cała procedura przeprowadzana jest w Diamond Clinic  w znieczuleniu miejscowym, a tuż po zabiegu pacjent może udać się bezpiecznie do domu. W trakcie zabiegu urolog dokonuje nacięcia wędzidełka i wykonuje jego plastykę polegającą na odpowiednim zaszyciu brzegów rany, w taki sposób aby wędzidełko uległo wydłużeniu. W trakcie zabiegu stosuje się szwy wchłanialne, których nie trzeba usuwać.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Rana zazwyczaj goi się w przeciągu tygodnia. W tym czasie pacjentowi zaleca się zachowanie szczególnej higieny oraz pielęgnacji rany – codzienne zsuwanie napletka, przemywanie rany płynem odkażającym i zabezpieczenie maścią.

W okresie pooperacyjnym pacjent zobowiązany jest do regularnej wymiany opatrunku i odkażania okolicy zabiegowej zgodnie z zaleceniami lekarza.

Po zabiegu należy przez okres 4 tygodni zaprzestać współżycia.

Zabieg wykonywany jest w naszej Klinice przez urologów z długoletnim doświadczeniem dr Macieja Jarosza i dr Tomasza Drabarka.

Wydłużenie wędzidełka napletka

Wskazania:

trudności podczas zsuwania napletka z żołędzi

ból podczas stosunków płciowych

brzuszne skrzywienie w trakcie wzwodu

 

Rezultaty:

wydłużenie wędzidełka napletka

poprawa estetyki

zwiększenie komfortu podczas stosunków płciowych