Lifting twarzy Deep Plane Face Lift

Chirurgia plastyczna

Nasza twarz to najważniejsza w kwestii wyglądu część ciała, jest pierwszym co widzą patrzący na nas ludzie, kształtuje nasz ogólny wizerunek i warunkuje mimikę. Niestety wraz z wiekiem się zmienia, a te charakterystyczne zmiany nie zachodzą u każdego tak samo, u niektórych niepożądane efekty starzenia się twarzy niestety widoczne są już w relatywnie młodym wieku. Podczas gdy są osoby zadowolone ze swojego wyglądu niezależnie od wieku coraz więcej naszych pacjentów pragnie odwrócić efekty starzenia widoczne u nich na twarzy i szyi, których nie sposób już zniwelować za pomocą metod małoinwazyjnych. Chirurgiczna korekcja wyglądu twarzy ma już bardzo długą historię, a najnowszym podejściem do niej jest tak zwany głęboki lifting twarzy (ang. deep plane face lift). Technika ta daje bardzo naturalne efekty, nie powoduje tzw. maskowatego wyglądu twarzy ani nie zaburza jej mimiki jak często stosowane do niedawna liftingi twarzy polegające głównie na naciąganiu skóry. Celem zabiegu jest przywrócenie pacjentowi jego własnego wyglądu sprzed lat oraz uniknięcie wyglądu sztucznego i zdradzającego przebycie zabiegu.

 

Deep plane face lift – jak wygląda zabieg?

Lifting głęboki twarzy wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, co zapewnia pacjentowi pełen komfort podczas zabiegu. „Płaszczyzna głęboka” to termin używany do opisania płaszczyzny na twarzy istniejącej pomiędzy jej anatomicznymi warstwami, konkretne pomiędzy tzw. SMAS czyli powierzchownym układem mięśniowo-rozcięgnowym, a głębszą warstwą mięśni mimicznych odpowiedzialną za wyraz twarzy, w tej właśnie płaszczyźnie preparowane są tkanki. Procedura ta polega na uwolnieniu i przesunięciu jako całość warstw mięśni, powięzi, tkanki podskórnej i skóry, a nie na naciąganiu i usuwaniu samego nadmiaru skóry. Chirurg plastyk wykonuje w tym celu nacięcia wokół uszu i z tyłu w linii włosów oraz małe nacięcie pod brodą. Blizny po zabiegu chowają się w naturalnych załamkach oraz linii włosów co sprawia, że są praktycznie niedostrzegalne. Po zabiegu pozostawia się zwykle do następnego dnia dren i wykonuje specjalistyczny opatrunek, a pacjent pozostaje przez noc pod opieką w szpitalu.

 

Deep plane face lift – jak postępować po zabiegu?

Czas rekonwalescencji różni się w zależności od osoby, ale przeważnie nie jest dłuższy niż 2 tygodnie. Zazwyczaj zalecane jest codzienne przemywanie i antyseptyka ran. Szwy są zwykle usuwane w ciągu tygodnia do dziesięciu dni po operacji. Przez pierwsze 3 tygodnie od zabiegu nie należy się fizycznie przemęczać i ćwiczyć. Należy również unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, sauny i solarium.

Lifting twarzy Deep Plane Face Lift

Wskazania:
  • widoczne oznaki starzenia się skóry
  • opadające policzki
  • nadmiar tkanek w okolicy kąta i linii żuchwy
Rezultaty:
  • skuteczna poprawa wyglądu twarzy
  • widoczne odmłodzenie
  • napięcie skóry