Mezoterapia igłowa

Medycyna estetyczna

Nasza skóra jako ważna, integralna część całego organizmu potrzebuje odpowiedniego odżywienia.

Jeśli zaniedbamy ją w tym aspekcie i dodatkowo narazimy na uszkodzenie przez nadmierną ekspozycję na słońce czy palenie papierosów,  stanie się odwodniona, sucha, pojawią się na niej przebarwienia i zmarszczki.

Kiedy zauważymy, że nasza skóra woła o pomoc, może okazać się, że najlepszym sposobem na poprawę jej kondycji będzie zabieg mezoterapii.

Mezoterapia – wskazania do zabiegu

Z zabiegu mezoterapii skorzystać mogą osoby chcące:

– odmłodzić twarz,szyję, dekolt,

– poprawić napięcie i zmniejszyć wiotkość skóry,

– usunąć zmarszczki,

– usunąć cienie pod oczami,

– usunąć przebarwienia na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach,

– rozjaśnić skórę twarzy, szyi, dłoni,

– nawilżyć i odmłodzić dłonie,

– usunąć rozstępy i cellulit

–  zredukować tkankę tłuszczową w wybranych partiach ciała,

– rozwiązać problem wypadających włosów.

Mezoterapia – co to takiego?

Mezoterapię porównać można do działania kroplówki, która aplikuje nam niezbędne substancje wzmacniające i odżywiające organizm.

W zależności od potrzeb pacjentów, preparaty do mezoterapii igłowej zawierają kwas hialuronowy lub są dodatkowo wzbogacone witaminami i innymi substancjami o zbawiennym wpływie na kondycję skóry. Mogą to być sole nieorganiczne, kofeina, gliceryna lub pierwiastki śladowe.

Zabieg mezoterapii igłowej trwa od 30 do 60 minut i polega na wykonaniu serii nakłuć specjalnie przeznaczoną do tego strzykawką.

Pacjenci nie muszą obawiać się dolegliwości bólowych, ponieważ wcześniej na wybraną partię ciała stosuje się krem znieczulający.

Skuteczność mezoterapii jest większa jeśli zabiegi wykonuje się w seriach. Ich ilość zależna jest od stanu skóry i efektu, jaki pacjent chce uzyskać.

Najczęściej lekarz zaleca wykonanie 3 serii w odstępach dwutygodniowych, kolejnych 3 co miesiąc, a później w celu podtrzymania efektu np. raz w roku.

Rezultaty zabiegu mezoterapii igłowej widoczne są od razu. Skóra jest bardziej jędrna, wygładzona i dotleniona. Poprawia się również jej koloryt.

Mezoterapia igłowa
Wskazania:
zmarszczki płytkie i głębokie
utrata jędrności skóry
zwiotczenie skóry grzbietów rąk
blizny, rozstępy, cellulit
Rezultaty:
gładka, jędrna skóra
usunięcie niedoskonałości