Korekcja powieki górnej

Chirurgia plastyczna

Opadające powieki i wiotka, pomarszczona skóra sprawiają, że oczy wyglądają na smutne, a twarz sprawia wrażenie zmęczonej i ponurej. Niekiedy poza aspektem natury estetycznej, defekt taki powoduje ograniczenie pola widzenia.

Oprócz upływającego czasu na kształt powiek ma również wpływ budowa anatomiczna, dlatego zdarza się, że problem ten dotyczy także ludzi młodych.

Niestety stosowane kremy i zabiegi kosmetyczne nie zawsze przynoszą oczekiwany rezultat, dlatego chcąc poprawić wygląd powiek i zmienić wyraz całej twarzy, warto przemyśleć  wykonanie zabiegu korekcji powiek górnych.

Korekcja powiek górnych – jak wygląda zabieg?

Przed wykonaniem zabiegu chirurg plastyczny starannie wyznacza nadmiar skóry przeznaczonej do usunięcia. Cięcie prowadzone jest w załamaniu powieki górnej, dzięki czemu blizna jest niewidoczna i łatwa do zamaskowania.

Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym, miejscowym pogłębionym lub w całkowitej narkozie. Wszystko zależy od wcześniejszych ustaleń z lekarzem, preferencji i stanu pacjenta. W przypadku znieczulenia ogólnego, zaleca się aby pacjent pozostał w klinice jedną dobę. Ból po zabiegu nie jest bardzo uciążliwy, a dolegliwości w postaci obrzęku czy zasinienia znikają w ciągu 1-2 tygodni.

Oprócz tradycyjnego cięcia, możliwa jest również korekcja przy pomocy fal radiowych. Zabieg jest wówczas niemal bezkrwawy, a powrót do normalnej aktywności skrócony.

Bardzo często zdarza się, że pacjenci po korekcji powiek górnych, wracają do pracy i normalnego życia już po 7 dniach od zabiegu.

Efekt upiększający jest długotrwały – w zależności od szybkości starzenia się tkanek,  może utrzymywać się nawet 10 lat!

Korekcja powiek górnych wykonywana w profesjonalnej klinice to najlepszy sposób na zlikwidowanie objawów starzenia i przywrócenie młodego, promiennego wyglądu.

Korekcja powieki górnej
Wskazania:
opadające powieki
zmarszczki
defekt wrodzony powiek
Rezultaty:
promienne spojrzenie
młody wygląd
brak kompleksów
Plastyka powiek górnych Gdańsk Diamond Clinic