Rewitalizacja pochwy

Ginekologia

Zespół rozluźnienia pochwy to dolegliwość, która głównie dotyka kobiety po porodach oraz w okresie menopauzy. Ciąże i porody wpływają na ciało kobiety nie tylko zewnętrznie, ale i wewnętrznie. Mięśnie stają się słabsze, skóra bardziej rozciągnięta.
Dla wielu kobiet zespół rozluźnienia pochwy stanowi poważny problem w kontaktach intymnych, co zazwyczaj powoduje spadek lub całkowitą utratę satysfakcji seksualnej.

W Diamond Clinic stosujemy  innowacyjną, a zarazem nieinwazyjną metodę rewitalizacji pochwy najnowocześniejszym Laserem Virgo. Zabieg poprawia napięcie tkanek bez konieczności poddawania się operacji, bez ryzyka powikłań oraz długiego czasu rekonwalescencji. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych. Kontrolowana energia lasera dostarczana do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy powoduje ogrzanie tkanki i zawartego w niej kolagenu, co w efekcie sprawia że włókna kolagenu stają się krótsze i grubsze, a błona śluzowa pochwy obkurcza się. Rozpoczynają się procesy remodelowania kolagenu i neokolagenezy, w których błona śluzowa pochwy wzbogacana jest o nowy kolagen, który sprawia że staje się ona bardziej napięta, elastyczna i mniej wiotka. 

Podczas konsultacji przedzabiegowej przeprowadzany jest dokładny wywiad ginekologiczny, badanie ginekologiczne wraz z cytologią w celu wykluczenia przeciwwskazań oraz ewentualnych zmian anatomicznych wykluczających przeprowadzenie zabiegu.

Liczba niezbędnych zabiegów zależy od przypadku i ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji. Często wystarcza już 1 zabieg. Finalny efekt zabiegu można dostrzec po około miesiącu od jego wykonania i utrzymuje się on przez kilka lat lub do kolejnego porodu, podczas którego może dojść do ponownego rozciągnięcia tkanek. 

Po zabiegu pacjentka może od razu wrócić do codziennych obowiązków. Zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna przez okres 2 tygodni.

Rewitalizacja pochwy

Wskazania:
  • zespół rozluźnionej pochwy
  • brak satysfakcji z życia seksualnego
Rezultaty:
  • poprawa elastyczności tkanki
  • przebudowa kolagenu tkanki pochwy
  • poprawa komfortu życia
  • wzrost satysfakcji z życia seksualnego