Korekcja odstających uszu

Chirurgia plastyczna

Odstające uszy do dla wielu osób widoczny defekt urody i przyczyna kompleksów. Jeśli małżowiny uszne są przy tym duże, pacjenci często tracą pewność siebie, co wpływa na ich relacje z otoczeniem.

Zdarza się, że osoby takie rezygnują z życia towarzyskiego, a dzieci zmagają się z przykrymi uwagami ze strony rówieśników.

Na szczęście wygląd tej części ciała, bez problemu można skorygować, a zabiegi przeprowadzane są już u 6 letnich dzieci.

Efektem jest nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również komfort psychiczny i odzyskana pewność siebie.

Operacja przeprowadzana jest głównie ze względów estetycznych, ponieważ odstające uszy nie są zagrożeniem dla zdrowia.

Korekcja odstających małżowin usznych – jak wygląda zabieg?

Operacja plastyczna odstających uszu nie jest skomplikowana. Cała procedura trwa około godziny i jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, miejscowym pogłębionym lub ogólnym (zależy to od wieku pacjenta).

Cięcie wykonywane jest w tylnej części ucha, dlatego po zabiegu blizny są niemal niewidoczne, a uszy w naturalny sposób przylegają do głowy.

Korekcja odstających małżowin usznych – jak postępować po zabiegu?

Zwykle przez dwa pierwsze dni od zabiegu trzeba nosić specjalny opatrunek, który później zamieniony zostaje na elastyczną opaskę. Opaskę należy zakładać codziennie przez miesiąc, a w kolejnym miesiącu, tylko na noc.

Przez pierwsze 7 dni od zabiegu nie należy się fizycznie przemęczać i ćwiczyć. Należy również unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, sauny i solarium.

Rodzaje znieczulenia:

– miejscowe

– miejscowe pogłębione

– ogólne (narkoza)

Korekcja odstających uszu
Wskazania:
Rezultaty:
atrakcyjny wygląd
odzyskanie pewności siebie
długotrwały efekt
Plastyka powiek górnych Gdańsk Diamond Clinic