Lifting szyi

Chirurgia plastyczna

Czym jest chirurgiczny lifting szyi?

Twarz i szyja to pierwsze co widzą patrzący na nas ludzie i powinny one ze sobą harmonizować. Niestety wraz z wiekiem szyja potrafi niekorzystnie zmienić swój wygląd dużo bardziej niż nasza twarz, u niektórych negatywne efekty starzenia się szyi niestety widoczne są już w relatywnie młodym wieku. Na cienkiej skórze szyi pojawiają się zmarszczki, a z czasem też jej nawisy, które stanowią dla pacjentów szczególny problem, ponadto zanika ostry kąt pomiędzy podbródkiem a szyją, który stanowi o młodzieńczym wyglądzie. Chirurgiczny lifting szyi pozwala nam rozwiązać wszystkie te problemy.  Zabieg przynosi naturalny i natychmiastowy efekt. Uzyskujemy wyraźnie zarysowane odcięcie pomiędzy brodą a szyją, czyli wyostrzamy tak zwany kąt bródkowo-szyjny, skóra szyi staje się napięta, znikają jej nadmiary, a szyja odzyskuje młody wygląd.

 

Lifting szyi – jak wygląda zabieg?

Lifting szyi wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z ewentualną analgosedacją lub w znieczuleniu ogólnym, co zapewnia pacjentowi pełen komfort podczas zabiegu. Chirurg plastyk wykonuje małe nacięcie pod brodą oraz cięcia za uszami, które przechodzą do tyłu wzdłuż linii włosów. W ten sposób możliwe jest oddzielenie skóry od powierzchownie leżących mięśni szerokich szyi, wykonanie ich plastyki i redukcja nadmiaru skóry. Blizny po zabiegu chowają się w naturalnych załamkach oraz w  linii włosów co sprawia, że są praktycznie niedostrzegalne. Po zabiegu pozostawia się zwykle do następnego dnia dren i wykonuje specjalistyczny opatrunek.

 

Lifting szyi – jak postępować po zabiegu?

Czas rekonwalescencji różni się w zależności od osoby, ale przeważnie nie jest dłuższy niż 2 tygodnie. Zazwyczaj zalecane jest codzienne przemywanie i antyseptyka ran. Szwy są zwykle usuwane w ciągu tygodnia do dziesięciu dni po operacji. Przez pierwsze 3 tygodnie od zabiegu nie należy się fizycznie przemęczać i ćwiczyć. Należy również unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, sauny i solarium.

Lifting szyi

Wskazania:
  • wiotkość skóry szyi
  • widoczne oznaki starzenia się szyi
  • chęć wygładzenia zarysu szyi
Rezultaty:
  • wygładzenie zmarszczek i linii żuchwy
  • odmłodzenie obszaru szyi
  • poprawa jędrości skóry szyi