Laser frakcyjny CO2

Kosmetologia

Laser VIRGO jest to najbardziej zaawansowana oraz najbardziej uniwersalna platforma zabiegowa działająca w oparciu o laser CO2 polskiej produkcji, dedykowana do zabiegów ginekologicznych, chirurgicznych oraz zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej.

Na czym polega zabieg

Laser frakcyny  jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanym w medycynie estetycznej do intensywnej regeneracji skóry w celu odmłodzenia, likwidacji zmarszczek, usuwania blizn potrądzikowych i pourazowych, redukcji rozstępów i rozszerzonych porów oraz większości przebarwień. Urządzenie to jest wykorzystywane do trwałej i skutecznej regeneracji skóry, a także do intensywnej stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych. W ramach zabiegu naświetla się światłem laserowym twarz lub wybrany fragment ciała. W konsekwencji dochodzi do punktowych uszkodzeń, które obejmują powierzchnię naskórka, aż do skóry właściwej. Rozszczepiona (frakcjonowana) na wiele mikrowiązek wiązka lasera naświetla tylko wybrany obszar, nie wpływając na pozostałe fragmenty skóry. To właśnie te nietknięte, zdrowe tkanki skóry przyspieszają odnowę stref zniszczonych, co skutkuje silną regeneracją i stopniowym usuwaniem blizn czy zmarszczek.

Zabieg może być wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, tak naprawdę na każdym innym obszarze dotkniętym zmarszczkami, bliznami czy rozstępami oraz na okolicach intymnych. Aby poddać działaniu urządzenia całą, wybraną powierzchnię skóry, zwykle powtarza się zabieg kilka razy.

          Efekty zabiegu

Terapia laserem frakcyjnym Virgo CO2  przynosi doskonałe efekty wygładzenia i ujędrnienia skóry, redukcji zmarszczek i przebarwień oraz redukcji blizn i rozstępów. Skóra po zabiegu jest gładka, wyraźnie odmłodzona, odzyskuje zdrowy, jednolity koloryt oraz promienny wygląd.

Pierwsze efekty na obszarze poddawanym zabiegowi laserem frakcyjnym CO2 są widoczne po kilku dniach w postaci wygładzenia i ujędrnienia. Przebudowa kolagenu jest jednak procesem, który trwa przez następne 3-6 miesięcy, a uzyskane efekty utrzymują się około 2 lat. Po tym okresie wskazane jest powtórzenie zabiegu, ponieważ skóra podlega naturalnemu procesowi starzenia.

          Zalecenia przed zabiegiem

Decydując się na zabieg laserem frakcyjnym CO2 należy pamietać, aby skóra nie była opalona. Na 10 dni przed zabiegem nie stosować kremów z retinolem, ani nie zażywać leków i ziół światłouczulających (nagietek, dziurawiec).

Po zabiegu

Bezpośrednio po zastosowaniu lasera widoczne jest zaczerwienienie i obrzęk, a sama skóra wydaje się bardzo naciągnięta.

Laser frakcyjny CO2

Wskazania:

• zmiany na skórze związane z wiekiem (chrono-starzenie)

• pogorszenie się stanu skóry po aktywnym nasłonecznieniu (foto-starzenie)

• trądzik lub zmiany po trądziku

• atopowe zapalenia skóry, łuszczyca, egzema

Rezultaty:

• poprawa sprężystości skóry

• wzmożenie regeneracji

• hamowanie procesów starzenia

• zmniejszenie i usunięcie zmarszczek i przebarwień

• zmniejszenie obrzęków i podkrążeń pod oczyma, usunięcie zmian po trądziku

• poprawa napięcia i koloru skóry

• efekt podniesienia – zwiększona produkcja kolagenu

• działanie zwężające pory skórne